MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]macbookservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Apple Macbook Servisi

Apple Macbook Servisi

Apple Macbook Servisi ; Çocukların oyun oynamak, yetişkinlerin sosyal medya ziyaretleri ve dijital işlemlerini yapabilmeleri için kullandıkları bilgisayarlar son zamanlarda teknolojinin gelişimi ile birlikte oldukça hafif ve ince olarak notebook olarak bizlerin kullanımına sunulmuştur. Bilgisayar üretim firmaları tarafından üretimi yapılan bu cihazlar sağlam ve kalite içerikli olarak üretilmektedir. Notebook bilgisayarlarda arızaların oluşmasına neden genellikle kullanıcı hatalarıdır.

Apple Macbook Servisi

Çok az miktarda üretim hatası notebook bilgisayarların arızalanmasına neden olabilir. notebooklarda arıza görüldüğünde ne kadar arıza dışarıdan notebook arızası giderme hususunda bilgisi olmayanlar için kolay giderilebilir bir arıza çeşidi gibi görülse de, bu arıza çeşitlerinin bir çoğu parça değişimi yapılarak iyileştirilebilmektedir. Apple Macbook yedek parça satışı ve montajı yapan bir firma olarak notebook bilgisayarlarının tüm türlerinin arızalarında siz değerli müşterilerimize destek vermekteyiz. Notebooklarda sıklıkla görülen arızalardan birisi de notebook şarj olmuyor arıza çeşitleridir. Bu arıza çeşidi hakkında biraz bilgi vererek şarj almayan notebook bilgisayarlarınıza nasıl müdahale etmeniz gerektiği hakkındaki bilgileri yazımızın alt kısmındaki bilgilerden alabilirsiniz.

Apple Macbook Şarj Arızası

Macbook servisleri olarak notebook bilgisayarların şarj almama arızasının çok sıkıntılı bir arıza çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Dizüstü bilgisayar elektrikle iletişim kurularak çalışmadığı, batarya ve şarj sistemi ile çalıştığı için şarj arızaları bu bilgisayar türlerinde hayati bir değer kazanmaktadır. Şarj olmayan bir cihaz kesinlikle kullanımı yapılabilir bir cihaz değildir. Macbook servis olarak cihazların şarj almama kusuruna neden olan gerekçeleri; batarya kullanım ömrü bitmiş olduğundan cihaz şarj olmuyordur, şarj adaptöründe bir sorun olduğu için cihaz şarj olmuyordur, anakart üzerinde devre problemi nedeni ile cihazın şarj sorunu vardır , batarya giriş soketinde küçük hasarların meydana gelmesi cihazın şarj almasını engelleyebilir veya adaptör giriş yuvasında temassızlık bulunabilir.

Bu nedenleri ortadan kaldırmak için mutlaka uzman bir servis elemanından destek almak gereklidir. Bataryalarda oluşan arızalarda hızlı bir şekilde batarya değişimi yapılmalıdır. Adaptör arızalarında ise adaptörün mutlaka yenilenmesi gerekir zira adaptör tamiri yapılamamaktadır. Adaptör arızaları nedeni ile eğer cihaz şarj almıyor ise kesinlikle arızalı olan adaptör kullanımına devam edilmemelidir.

 

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..