MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]macbookservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Macbook Pro Servis

Macbook Pro Servis

Macbook Pro Servis ; Dizüstü bilgisayarlar aktif olarak kullanılan bilgisayar türleri arasındadır. Masaüstü bilgisayarlara göre çok daha sık kullanılan bu cihazların arızaları kullanıcıları için sıkıntı haline gelebilir. Cihaz arızaları genellikle kullanıcı hataları nedeni ile ortaya çıkan tipte arıza çeşitleridir. Notebook ve laptop bilgisayarlar arıza yaptığında kesinlikle bu cihazların arıza giderme hususunda eğitim almış olan kişiler tarafından tamir edilmesi gereklidir. Notebook ve laptop bilgisayarların arıza çeşitleri de kendi parçalarının yapılarına göredir.

Macbook Pro Servis

Cihazlarda genellikle anakart arızaları, işlemci arızaları, ekran kırıkları, kasa kırıkları, şarj yeri kırıkları, ram arızaları ve klavye arızaları gözlemlenmektedir. Bu arıza çeşitleri ile karşı karşıya kalmamak için cihazların yılda bir kez olmak üzere mutlaka bakıma tabi tutulması gerekir. Bir diğer arıza oluşturmaması gereken girişim ise cihazların taşıma esnasında yere düşürülmemesidir. Yere düşen cihazlarda genellikle parça kırıkları arızaları görülmektedir. Ekran kırıkları ve klavye kırıkları gibi notebook ve laptop bilgisayarlarda görülen arıza çeşitleri bu parçaların değişiminin yapılması ile iyileştirilebilmektedir. Kırık klavye ve kırık ekranın tamir edilebilme olasılığı bulunmamaktadır.

Dizüstü Bilgisayar Klavye Arızaları

Macbook pro yedek parça servisi olarak dizüstü bilgisayarlarda klavye arızalarının çok da fazla görüldüğünü söyleyemeyiz. Fakat bazı durumlarda klavye arızalarının laptop bilgisayarlarda görülmesi cihazın kullanımının tamamen durmasına neden olabilir. Günümüzde sıklıkla kullanılan dizüstü bilgisayarlarda Macbook servisleri olarak klavye arızalarının görülme nedenlerini iki şıkta sayabiliriz. Birincisi cihazın klavye kısmının sıvı ile temas etmesi ikincisi ise bilgisayar klavyesinin cihaz yere düşürüldükten sonra arızalanmasıdır. Klavye tuş arızaları da sert bir cisim cihaza çarptıktan sonra dizüstü bilgisayarlarda gözlemlenebilmektedir.

Macbook servisi olarak laptop ve notebook cihazlarda klavye arızalarını gidererek klavyeyi iyi duruma getirmek için klavye tamiri yapılamamaktadır. Genellikle cihazlarda klavye iyileştirme sistemine gidilmek için eski klavye yerinden çıkartılarak aynı marka ve model klavye ile değişim yapılarak iyileştirilmektedir. Laptop ve notebook bilgisayar çeşitlerinde yedek parça olarak klavye tuşu üretilmemektedir. Klavyenin kendisini üreten bilgisayar üretici firmalar sadece yedek parça olarak klavye satışı yapmaktadır. Klavye arızalarının klavye değişimi yapılarak iyileştirilmesi yüksek maliyet gerektirmemektedir.

 

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..